استاندار گلستان در نشست با مسئولان روابط عمومی دستگاه های استان؛ روابط عمومی باید ظرفیت های بالقوه دستگاه ها را به درستی به مردم انتقال دهد

استاندار گلستان با تاکید بر اینکه روابط عمومی یک هنر است، اظهار کرد: روابط عمومی باید ظرفیت های بالقوه دستگاه ها را به درستی به مردم منتقل کند.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان، دکتر هادی حق شناس روز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت در نشست با مسئولان روابط عمومی دستگاه های اجرایی به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومی ضمن گرامیداشت لیالی قدر و تسلیت به مناسبت شهادت امام علی (ع) و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، تصریح کرد: فصل مشترک همه ما حضور در بدنه دولت است و روابط عمومی باید اطلاعات درستی از دستگاه متبوع خود به مردم ارائه نماید.

وی افزود: ارائه واقعیت ها موجب می شود مردم با دید باز با مسائل برخورد کنند و سطح توقعات کاهش یابد.

استاندار گلستان یادآور شد:روابط عمومی دستگاه ها با توجه به اطلاعات در اختیار می توانند با روابط عمومی دیگر دستگاه ها هم افزایی ایجاد نمایند و زمینه حل مشکلات را فراهم آورند.

دکتر حق شناس خاطر نشان کرد: روابط عمومی ها می تواند در زمینه شناسایی مشکلات مردم موثر باشند و نقش تصمیم سازی در دستگاه های اجرایی را بر عهده گیرند.

وی با اشاره به وضعیت عمومی کشور گفت: واقعیت این است که فروش ۲و نیم میلیون بشکه ای نفت ایران به ۵ درصد این رقم کاهش یافته و از سویی مشکلات اخذ مالیات و عدم اخذ قبوض آب و برق با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا وجود دارد و به همین دلیل سال جاری سال سختی برای کشور خواهد بود.

استاندار گلستان ادامه داد: علی رغم تمام مشکلات مالی داخلی ، بیماری کرونا و تحریم های ظالمانه بین المللی در سال گذشته ۵۵۰۰ واحد مسکونی سیلزدگان ساخته و آنها ارائه شده و تلاش داریم تا خرداد سال جاری جشن پایان کار ارائه ۷۵۰۰ واحد سیلزدگان را در استان بگیریم، در این شرایط ۵۰ واحد مسکونی که دچار رانش زمین در روستای آق امام شهرستان مراوه تپه شده اند تا مهر ماه بازسازی خواهند شد.

وی گفت: در همین شرایط توانستیم در تولید ماسک و مواد ضد عفونی کننده در استان به نقطه خودکفایی و ارائه به سایر استان ها برسیم و با کمک خیرین بیش از ۱۳ میلیارد تومان در زمینه خرید ونتیلاتور و وسایل پزشکی به سیستم بهداشتی استان کمک شد.

دکتر حق شناس تصریح کرد: طرح مواساتی که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری در جامعه اجرا شد اقدام ارزشمند دیگری بود که علی رغم تمام گرفتاری های مالی نشاگر همراهی جامعه ایرانی بود که انتقال آن بوسیله روابط عمومی ها در بین مردم امیدآفرین خواهد بود.

استاندار گلستان با اشاره به مزیت کشاورزی استان، گفت: مرکز تحقیقات کشاورزی استان یکی از مراکز برجسته کشور است که توانسته اند ارقام جدیدی از گندم را کشت کنند که بازده محصول را افزایش می دهد و می تواند جهشی را در زمینه تولید محصولات کشاورزی ایجاد کند.

لازم به ذکر است در این نشست که با همراهی روابط عمومی فرمانداری های استان از طریق ویدئو کنفرانس اجرا شد، تعدادی از روابط عمومی های دستگاه های اجرایی مسائل، دغدغه ها و دیدگاه های خود را با استاندار گلستان در میان گذاشتند.

پاسخ دهید