نشست مشترک مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان با رییس مرکز تحقیقات و آموزش گلستان

نشست مشترک مهندس حسینی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان، با دکتر ابوافضل فرجی رئیس و مدیران مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان انجام شد.


به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گلستان، در این برنامه که در محل دفتر ریاست مرکز و با حضور گروهی از مدیران دو مجموعه انجام شد ابتدا مهندس حسینی ضمن شادباش هفته پژوهش و کسب افتخارات متعدد مرکز گلستان در کشور و آرزوی توفیق بیشتر، در خصوص نحوه تعامل بیشتر دو مجموعه و هم افزایی های ممکن و بهره گیری از ظرفیت های موجود، دیدگاه های خود را ارایه داد.

در این آیین ابتدا دکتر فرجی ضمن خوش آمد و تقدیر از روحیه همدلی و همکاری بین دو دستگاه، با بیان عملکرد مرکز در حوزه های مختلف کشاورزی از جمله تحقیقات، آموزش و ترویج، معرفی جامعی را ارایه نمود و در ادامه پیشنهادات خود را در خصوص تعامل گسترده این بخش از خانواده تحقیقات و آموزش در راستای هم افزایی دو مجموعه بیان و دوطرف در خصوص روند اجرایی این مهم، تاکید نمودند.

مهندس حسینی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان در این دیدار گفت: شکاف بین صنعت و دانشگاه زیاد است و دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی نیز ارتباط کمی با بخش اجرا دارند. مراکز پژوهشی باید دغدغه مند و پویا باشند و بر طرح های اجرایی دستگاه ها، نظر کارشناسانه ارائه دهند.

در این دیدار مهندس سید محسن حسینی، با اشاره به برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش بصورت مجازی و بازدید از غرفه های آب منطقه ای و مرکز تحقیقات اظهار کرد: تحقیق و پژوهش باید به سمتی برود که گره ای باز شود و چالشی حل شود. چالش ها باید آسیب شناسی شوند و پژوهش ها به محققانی سپرده شود که چه در بخش دانشگاهی و چه دربحث اجرا خبره، ذیصلاح و صاحب نظر باشند.

مهندس حسینی پیشنهاد کرد در قالب یک تفاهم نامه ارتباطات فی ما بین را بیشتر و نظام مند تر کنیم و مرکز تحقیقات در تهیه بانک اطلاعات خبرگان بخش آب استان شرکت آب منطقه ای استان را یاری کند.

وی اضافه کرد: محققان مرکز تحقیقات می توانند در کمیته های فنی طرح های عمرانی شرکت آب منطقه ای عضو شده و از تجربیات مطالعاتی و پژوهشی انها در طرحهای عمرانی بهره ببریم.

دکتر فرجی ضمن تشکر از توجه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان به بحث تحقیقات اظهار کرد: کشور ما با وجود دارا بودن رتبه های بالای علمی و تحقیقاتی، در کاربردی نمودن این مطالعات و عملیاتی کردن تحقیقات رتبه پایینی در سطح دنیا دارد‌.

دکتر فرجی افزود: در تحقیقات هدف بایدحل چالش ها باشد و ساختار باید به گونه ای اصلاح شود که کار کاربردی و عملیاتی تشویق شود نه صرف تعداد مقالات.

وی در پایان بیان کرد: محققان مرکز، برای ارتباط بیشتر با بخش صنعت و آگاهی بیشتر در زمینه چالش های اجرا، ضمن بازدید از طرح های عمرانی، حضور فعالتری در پروژه های مشترک داشته باشند

پاسخ دهید