جلسه دکتر فرجی رئیس مرکز تحقیقات و آموزش گلستان با سرمایه گذار بخش خصوصی در راستای توسعه کارآفرینی در تولید محصولات کشاورزی

به منظور توسعه کارآفرینی و تولید محصولات گلخانه ای، جلسه ای با حضور دکتر فرجی، دکتر کیانی معاون پژوهش و فناوری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گلستان و دکتر مظفری مدیر عامل شرکت بافه سیم مس گلستان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گلستان، در ابتدا دکتر فرجی رئیس مرکز ضمن خیر مقدم گویی، مجموعه مرکز تحقیقات و آموزش را یکی از قدیمی ترین(۶۳ سال سابقه) مجموعه علمی وعملیاتی دانست که مهمترین وظیفه آن بررسی و رفع مشکلات بخش کشاورزی استان می باشد. فرجی به وجود ۲۰ شرکت و هسته فن آور در زیر مجموعه مرکز رشد کشاورزی اشاره و افزود با کمک بخش خصوصی در ایستگاه توسکستان گرگان اولین مزرعه گردشگری کشاورزی کشور راه اندازی گردید. وی پتانسیل بالای استان در زمینه تولید محصولات گلخانه‌ای (سبزی و صیفی) و گیاهان دارویی را فرصت مناسبی برای فعالان اقتصادی در جهت توسعه صادرات این محصولات ذکر نمود.
در ادامه دکتر مظفری مدیر عامل شرکت بافه سیم مس گلستان ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت‌های صورت گرفته در مرکز، به اهمیت بازرگانی و فروش محصولات کشاورزی اشاره و افزود بایستی در برنامه تولید محصولات کشاورزی به صادرات و فروش محصولات توجه ویژه ای گردد. عضو اتاق بازرگانی استان گلستان به موقعیت آب و هوایی، جغرافیای و پتانسیل بخش کشاورزی استان اشاره و افزود با سرمایه گذاری مناسب میتوان در زمینه جذب توریسم در حوزه کشاورزی و تولید محصولات گلخانه ای نقش مهمی در منطقه داشته باشیم.
مظفری در ادامه خواستار همکاری مشترک مرکز تحقیقات با مجموعه هلدینگ گردشگری کشاورزی در خصوص توسعه کارآفرینی و تربیت نیروی انسانی با محوریت بازرگانی و صدور محصولات کشاورزی گردید. خاطر نشان می سازد در این جلسه مهندس تازیکه مسئول کارآفرینی مرکز نیز حضور داشته است.

پاسخ دهید