برگزاری آیین بزرگداشت و سومین سالگرد شهادت دانشمند برجسته شهید دکتر رحمت اله بهمرام در مرکز تحقیقات و آموزش گلستان

آیین بزرگداشت و سومین سالگرد شهادت دانشمند برجسته شهید دکتر حاج رحمت اله بهمرام در حادثه منا از سوی همکاران مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان، با شکوه فراوان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گلستان، در این مراسم که روز دوشنبه دوم مهر ۱۳۹۷ در محل دفتر بخش تحقیقات زراعی و باغی برگزار شد همسر و فرزندان آن مرحوم، دکتر مختار مهاجر رییس سازمان جهاد کشاورزی استان، دکتر ابوالفضل فرجی رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان، معاونان و مدیران و همکاران بخش تحقیقات زراعی و باغی و دیگر بخش ها و ایستگاه های مرکز حضور داشتند.

در این برنامه ضمن تجدید بیعت با آرمان های این همکار شریف، با تلاوت آیاتی از کلام اله مجید و ذکر رد خیر و ارزش های ایشان، در رسای این بزرگوار یادمان و یادبود انجام شد.
در ابتدای این آیین دکتر مختار پور ضمن سلام وخوش آمد و تسلیت ایام محرم و شهادت گروهی از هموطنان در حادثه تروریستی اهواز، از حضور گرم خانواده شهید بهمرام، مدیران و همکاران مرکز و بخش ها و ایستگاه ها تشکر نمود. در ادامه دکتر مختارپور ضمن اشاره به دوره حضور و فعالیت ایشان که از سال ۱۳۸۷ و پس از فارغ التحصیلی در مقطع فوق لیسانس و ورود به بخش اصلاح بذر، در خصوص رد خیر ایشان و قاطعیت و پیگیری دستاوردها و کسب برترین ها از جمله اولین شرکت دانش بنیان کشاورزی در استان گلستان، کتاب کشاورزی در استان گلستان و … اشاره نمود و همچنین حضور این بزرگوار در جایگاه های موثر مختلف از جمله: مسولیت بخش _ عضو ستاد بذر- عضو شورای تحقیقات – عضو کمیته فنی موسسه اصلاح بذر و دستارود ارزشمند ایشان: تولید بذر هیبرید کلزا نام برد.
در ادامه دکتر مهاجر رییس سازمان جهاد کشاورزی استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهمرام، با اشاره به اینکه شهادت پاداش صداقت ایشان است گفت: پایداری و جوانمردی برای هر محققی شرطی لازم است تا اسطوره باشد و ایشان بدلیل همین نکات بارز و مثبتی که داشت شایسته این جایگاه است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی در ادامه گفت: ما اگر از شهید بهمرام تنها یک درس صداقت و ایستادگی در راه آرمان های شریف و ثواب داشته باشیم برایمان کافیست.
در بخش بعدی برنامه دکتر فرجی ریاست مرکز همراه با سلام و خوش آمد، برای برگزاری برنامه یادبود همکار توانمند از دکتر مختارپور و دیگر برگزار کنندگان این مهم تشکر کرد و اشاره به فرازی از فضایل این شهید در سخنانی گفت: امیدوارم همگی ما و خانواده ایشان تلاش کنیم تا رهرو شایسته ای برای صداقت، همت، علم و مجموعه اهداف متعالی آن بزرگوار باشیم.
در ادامه تعدادی از همکاران از جمله: دکتر سامیه رییسی، مهندس مهرناز مهر آور، دکتر محمد علی دهقان، مهندس محمد الازمنی، دکتر صابری با اشاره به دوران نیک همکاری، در خصوص فضائل و خصایص نیک ایشان خاطراتی را بیان نمودند.
در بخش پایانی نشست، حجت الاسلام ملایی مسول دفتر نماینده ولی فقیه در مرکز، با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای کربلا شهدا و آزادگان و ایثارگران دفاع مقدس، شهدای منا و شهدای حادثه خوزستان، از برگزارکنندگان یادمان شهید بهمرام تقدیر نمود و در ادامه با بیان حدیثی از پیامبر گرامی اسلام در خصوص جایگاه شهدا و دانشمندان، به جایگاه ویژه این دانشمند برجسته مرکز اشاره و تاکید نمود.

 

پاسخ دهید