حضور همکاران مرکز تحقیقات و آموزش گلستان در کارگاه آموزشی ترویجی پدافند غیر عامل بخش کشاورزی

همزمان با فرا رسیدن هفته ی پدافند غیر عامل کارگاه آموزشی ترویجی پدافند غیرعامل بخش کشاورزی ۱۳ آبان ماه ۱۳۹۸ در سالن دکتر بیات ساختمان موسسه تحقیقات پنبه برگزار شد و گروهی از همکاران مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان در این آیین حضور یافتند.


در این کارگاه آموزشی مهندس محمدتقی رجایی معاون توسعه ی مدیریت و منابع سازمان و دبیر کارگروه پدافند غیر عامل بخش کشاورزی استان گلستان با گرامیداشت ۱۳ آبان روز دانش آموز و روز مبارزه با استکبار جهانی گفت: پدافند غیرعامل در تمام دستگاه های اجرایی با راه اندازی کمیته ها و کارگروههای تخصصی تشکیل شد.

وی افزود: در سازمان جهادکشاورزی استان گلستان هم این کارگروه تخصصی تشکیل و شروع به کار کرد.

مهندس رجایی در ادامه گفت : بسیاری از حملات که در حوزه ی پدافند غیرعامل در بخش کشاورزی اتفاق می افتد را حتی بعضی از کارشناسان نمی بینند و متوجه نمی شوند زیرا در این خصوص آگاهی و دانش زیادی وجود ندارد.

دبیر کارگروه پدافند غیر عامل بخش کشاورزی استان گلستان افزود: اولین و مهم ترین اقدامی که باید در خصوص پدافند غیر عامل انجام دهیم مطالعه، آموزش و افزایش آگاهی و شناخت تهدیداتی است که در بخش کشاورزی اتفاق می افتد.

وی در ادامه برگزاری مانور تب برفکی در سه شهرستان استان، برگزاری کارگاه آموزشی، نمایشگاه پدافند غیرعامل و افتتاح پروژه هایی در حوزه ی پدافند غیرعامل در محل ایستگاه چالکی را از جمله برنامه های بزرگداشت این هفته عنوان کرد.

در ادامه این کارگاه آموزشی مهندس علیپور به عنوان مدرس به بیان مطالبی در خصوص پدافند غیرعامل پرداخت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان ایشان در تعریف پدافند غیر عامل گفت: پدافند غیرعامل مجموعه ی اقدامات غیرمسلحانه ای است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیتهای ضروری، ارتقای پایداری و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات می شود.