بازدید روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش گلستان از شرکت دانش پژوهش فجر به‌مناسبت هفته پژوهش

به مناسبت هفته پژوهش و فناوری سال ۹۵، مسول روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان، در شرکت دانش پژوهش فجر حضور یافت و به همراه سایر میهمانان مدعو بنیاد نخبگان استان گلستان، از بخش های مختلف این شرکت دانش بنیان بازدید نمودند.


به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گلستان، در این برنامه که در راستای سلسله برنامه های بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری سال ۹۵ که با شعار « پژوهش تقاضا محور و تجاری سازی؛ فناوری زیربنای اقتصاد مقاومتی» نامگذاری گردیده برگزار شد به همت امور فرهنگی بنیاد نخبگان استان گلستان، بازدید از این شرکت دانش بنیان واقع در شهرک صنعتی آق قلا، با دعوت و برنامه ریزی این بنیاد شکل گرفت و بازدید کنندگان با ارایه توضیحات مدیران و کارشناسان و متخصصان این شرکت، از نزدیک با روند کار و برنامه های این شرکت و گستره و کیفیت مجموعه آشنا شدند.
شرکت دانش پژوهش فجر در سال ۱۳۷۴ با هدف حفظ زنجیره سرد و ارتقای نگهداری محصولات و فرآوردهای خونی در تهران تأسیس گردید و با بهره گیری از مهندسین مجرب و کارکنان متعهد ، و دارا بودن بخشهای تخصصی مختلف ( شامل بخش برودت، بخش تزریق فوم، بخش کنترل کیفی، بخش ورق کاری، بخش الکترونیک، خط رنگ الکترواستاتیک،خدمات مهندسی،واحد تحقیق وتوسعه R&D ، بازاریابی ، فروش و بازرگانی خارجی، واحد سرویس و خدمات برای سراسر ایران ) دارای قابلیت منحصر به فرد، در تولید تجهیزات زیست فناوری، بیو تکنولوژی، تحقیقاتی، علوم پزشکی، علوم کشاورزی، آزمایشگاه های انتقال خون ، بیمارستانها، صنایع غذایی و دارویی با حفظ زنجیره سرد می باشد . شرکت در نمایشگاه های بین المللی و امضای قراردادهای همکاری با کشورهای آلمان ، سوئد باعث گردیده تا کیفیت محصولات تولیدی این شرکت افزایش یافته و در جهت صادراتی شدن گام بردارد.
همچنین در سال ۱۳۹۲ با حضور در جشنواره علم تا عمل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای ساخت دستگاه اینکوباتور کشت سلول CO2 به همراه رولینگ باتل و دستگاه اینکوباتور پلاکت خون موفق به دریافت طرح برتر کشور و استان گردید . شرکت دانش پژوهش فجر هم اکنون یکی از تولید کنندگان مهم در زمینه تجهیزات زیست فناوری ، بیوتکنولوژی ، تحقیقاتی و آزمایشگاهی در کشور می باشد . از جمله دستگاههایی که شرکت دانش پژوهش فجر برای اولین بار در کشور تولید و یا با ارتقاع کیفیت محصولات قابل رقابت با دستگاههای وارداتی نموده است می توان به موارد ذیل اشاره نمود :
۱- اینکـوباتور کشـت سلـول CO2 بـه همـراه رولینـگ باتـل ( بـرای اولیـن بـار در کشـور )
۲- ایـنـکـوبـاتـور پلاکــت خـون بـه هـمــراه روتـاتــور ( بـرای اولیـن بـار در کشـور )
۳- دیـپ فریـزر C˚ ۷۰- دو درب بـا دو سیکـل بـرودت مجـزا ( بـرای اولیـن بـار در کشـور )
۴- فـریـزر C˚ ۴۰- ظـرفـیـت بـالا سـه درب بـا ۳ سیکـل بـرودت مجـزا ( بـرای اولیـن بـار)
۵- فـریـزر C˚ ۴۰- آزمـایـشـگـاهــی بـا دو سـیـکـل بـرودت مجــزا
۶- فـریـزر C˚ ۳۰- آزمـایـشـگـاهـی
۷- یـخـچـال آزمـایشـگـاهـی تـک درب
۸- یخچال آزمایشگاهی دودرب با دو سیکل برودت مجزا ( برای اولین بار در کشور )
۹- یخچـال بانـک خـون
۱۰ – پـلاسمـا اکستـراکتـور
۱۱- همـوشیـکـر

پاسخ دهید