حضور فعال مرکز تحقیقات و آموزش گلستان در نمایشگاه دستاوردهای چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی

نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی در ۷۵ غرفه و مساحت ۷۰۰ متر روز شنبه ۱۳ بهمن در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با حضور دکتر سیدمناف هاشمی استاندار گلستان آغاز به کار کرد و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان با بخشی از دستاوردهای ارزشمند همکاران شریف خود در این برنامه حضور فعال دارد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گلستان، استاندار گلستان گفت: امروز با افتخار باید دستاوردهای خودمان را به جهان نشان بدهیم که از دیروز تا امروز چه دستاوردهایی را به دست آورده‌ایم.
دکتر سیدمناف هاشمی استاندار گلستان در مراسم افتتاح نمایشگاه اظهار کرد: استان گلستان ثابت کرد در عرصه‌های مختلف در کنار دولت است و مردم و‌مدیران در راستای اعتلای کشور حرکت خواهند کرد.
وی ادامه داد: بعد از انقلاب دشمن خیلی تلاش کرد به کشور و نظام آسیب بزند و جنگ هشت ساله را با هدف آسیب زدن به کشور تحمیل کرد و نه تنها در دفاع مقدس موفق بودیم بلکه تا امروز مقتدرانه ایستاده‌ایم.
استاندار گلستان خاطرنشان کرد: امروز شرایط سخت جنگ اقتصادی را داریم و دشمن هیچگاه تصور نمی‌کرد تا ۱۳ آبان امسال هم بتوانیم دوام بیاوریم و به امید تلاش افراد سودجو در داخل کشور برنامه‌های خود را چیدند اما نمی‌دانند که انقلاب ما عقیدتی و فرهنگی است.
وی تاکید کرد: امروز خدارا شاکریم که در‌حوزه زیرساختی و‌خدمت‌رسانی از بسیاری از کشورهای منطقه پیش و برتر هستیم.
استاندار گلستان تصریح کرد: امروز روستاهای بالای ۱۰ خانوار استان گلستان از نعمت برق برخوردار هستند و خدا را شاکریم که در ایام دهه فجر بالغ بر ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان پروژه‌داریم.
هاشمی بیان کرد: ما در سخت‌ترین سال اقتصادی موفقیت‌های خودمان را دوچندان کردیم و موفق شدیم در دو سال گذشته تا امروز بالغ بر ۴۵ هزار شغل ایجاد کنیم.
وی متذکر شد: نرخ بیکاری ما زیر ۱۰ درصد خواهد شد و این نشان دهنده این است که استان گلستان مسیر توسعه خود را خوب پیدا کرده است.
استاندار گلستان گفت: همه این اقدامات خوب را مدیون عزیزان حوزه امنیت هستیم که تمام نیروهای مسلح به خوبی در کنار هم با برقراری امنیت، زمینه توسعه اقتصادی را رقم زده‌اند.
هاشمی تصریح کرد: بخش مهمی از سرمایه‌گذاری در استان مربوط به مشارکت بخش خصوصی است که جای تقدیر دارد و نشان می‌دهد همبستگی مردم و دولت بالا است.
وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی تلاش کنند راه را برای بخش خصوصی و مردم هموار‌کنند زیرا دغدغه امروز مردم و‌دولت اشتغال و معیشت است و همه باید بر این باور باشیم که مشکل مردم مشکل ما است.
استاندار گلستان گفت: کسی اجازه ندارد خواسته‌های به حق مردم را به مسائل سیاسی و امنیتی وصل کند بلکه همه باید برای حل مشکلات مردم تلاش کنیم.
هاشمی گفت: انقلاب اسلامی ما تنومند شده و دوران نوجوانی و جوانی خود را سپری کرده و مطمئن باشید همین اندک مشکلات با تلاش مضاعف قابل حل است.
نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی در ۷۵ غرفه و مساحت ۷۰۰ متر روز شنبه ۱۳ بهمن در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان آغاز به کار کرد و تا تاریخ ۱۶ بهمن از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۱۹:۳۰ پذیرای علاقمندان است و خانواده بزرگ جهادکشاورزی استان گلستان با پرپایی۷ غرفه مشترک در نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی استان با حضور؛ ستاد سازمان جهادکشاورزی استان، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی، موسسه تحقیقات پنبه کشور، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، اداره کل شیلات، اداره کل تعاون روستایی و اداره کل دامپزشکی خلاصه ای از دستاوردهای چهل ساله بخش کشاورزی استان گلستان را به نمایش عموم گذاشتند.

پاسخ دهید