حضور پژوهشگران مرکز تحقیقات و آموزش گلستان در کارگاه آموزشی انتقال دانش فنی تولید آفتابگردان غیر هیبرید

پژوهشگران مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان در کارگاه آموزشی انتقال دانش فنی تولید آفتابگردان غیر هیبرید در گرگان حضور فعال داشتند.


به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گلستان، کارگاه آموزشی ۲ روزه با عنوان انتقال دانش فنی در تولید آفتابگردان غیر هیبرید، به منظور توسعه ی کشت آفتابگردان، با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان و شرکت خدمات حمایتی استان با حضور کارشناسان شرکت وینیمیک روسیه در تاریخ ۲۶ و ۹۵/۴/۲۷ برگزار شد.
در این برنامه ارقام پرمحصول و اصلاح شده توسط شرکت های معتبر خارجی معرفی شد و بذر آن نیز برای کشت در اختیار کشاورزان استان قرار گرفت.
در این کارگاه که از ۵ استان خراسان شمالی، سمنان، مازندران، اصفهان و گلستان و کارشناسانی از وزارت متبوع، پژوهشگران این مرکز و مسوولان استانی و کشاورزان حضور داشتند آخرین تکنولوژی کشت و تولید این محصول در کشورهای پیشرو همچون روسیه ارایه و بین حاضرین در این خصوص بحث و تبادل نظر شد.
شایان ذکر است با توجه به سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی، یکی از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی خود اتکایی در تولید دانه های روغنی و تامین روغن و کنجاله مورد نیاز کشور است. چرا که دانه آفتابگردان روغنی با داشتن بیش از ۴۵ درصد روغن اهمیت بالایی در خود اتکایی دارد.

پاسخ دهید