برگزاری دوره آموزشی “ اصول طراحی ساختمان و تاسیسات دام و طیور” در مرکز تحقیقات و آموزش گلستان

دوره ی آموزشی وبیناری کارکنان این مرکز با عنوان: “ اصول طراحی ساختمان و تاسیسات دام و طیور” با حضور کارشناسان و همکاران بخش های مرتبط ۴ بهمن ماه ۱۳۹۹در واحد آموزش شهید حاجی کریمی گرگان وابسته به مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان برگزار شد و همکاران استان به صورت آنلاین از دوره بهره مند شدند.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گلستان، در این برنامه دکتر غلامعلی هلاکو، همکار سازمان جهادکشاورزی استان با اشاره به سرفصل های دوره، به تشریح مباحث مرتبط پرداخت و در ادامه در ارتباطی دو سویه موضوعات جلسه مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
در این دوره در خصوص دورنمای توسعه صنعت طیور، چالش های پیش رو و لزوم افزایش بهره وری برای رقابت در آینده صنعت طیور با رویکرد بهبود طراحی ساختمانها، تجهیزات صنعت طیور مطرح و سپس با تشریح استانداردهای فنی ساختمان، مواردی در خصوص محاسبه تامین هوای مورد نیاز سالن، تهویه حداقلی، طراحی اینلتها، هیترها، انرژی های نو، حفظ محیط زیست و … اشاره شد.
ساختمان های استاندارد طیور، حقوق حیوانات، صنعت طیور، شاخص های پرورش طیور، طراحی، اجرا، استانداردها و مقررات ملی ساختمان مورد گفتگو قرار گرفت.
با توجه به چالش های فراروی صنعت طیور در مشکلات تامین ارز و واردات نهاده های دامی و عدم رقابت پذیری صنعت با سایر کشورها، محصولات سالم، تولید منطقه ای و مزیت نسبی و هدف گذاری تولید برای اهداف صادراتی، یکی از ضرورت های توسعه صنعت طیور افزایش بهره وری و استاندارد کردن ساختمان های و تجهیزات می باشد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های ستاره دار را پر کنید. *

*

معادله‌ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.