اقدامات کنترل روند و فرایند تولید بذر و بازدید مزارع به همت کارشناسان واحد ثبت و گواهی مرکز تحقیقات و آموزش گلستان

برنامه بازدید و کنترل مزارع و دستگاه های بوجار، امکانات و انبارهای نگهداری بذر شرکت های تولید کننده بذر استان توسط کارشناسان واحد ثبت و گواهی بذر و نهال مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان در فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰ بعمل آمد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان، مهندس مهرناز مهرآور مسئول واحد ثبت و گواهی بذر و نهال این مرکز در این خصوص عناوین این برنامه ها را در فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰ این چنین بیان نمود:

• بازرسی مزراع گندم و جو بذری در استان گلستان در مرحله نهایی با ۱۹ شرکت تولید کننده بذر (۱۵ شرکت تولید کننده گندم و ۴شرکت تولید کننده جو) در سطح ۱۳۴۲۰ هکتار با ۲۰ رقم گندم و ۱۲ رقم جو در گرگان و گنبد در حال انجام می باشد. توصیه های فنی در جهت مخلوط کشی و حذف حاشیه مزارع انجام و برنامه ریزی و هماهنگی انبارها برای تحویل بذر گندم و جو صورت پذیرفت. لازم به ذکر است با سمپاشی به موقع بسیاری از بیماری ها در مزرعه کنترل شد.
• بازدید مزارع بذری پرورش ۲ و ۳ و مادری ایستگاه تحقیقاتی گرگان انجام شد.

• بازرسی نهایی مزارع بذری نخود و باقلا در گرگان و گنبد از سه شرکت که دو شرکت در گرگان و یک شرکت در گالیکش در سطح ۴۴هکتار باقلا (۴رقم) و ۲۲ هکتار نخود (۱رقم) انجام و توصیه های لازم به آنها در مورد مخلوط کشی صورت پذیرفت.

• بازرسی مزارع بذری کلزا شرکت دانش بینان ایده سازان سبز گلستان در سطح ۳۵ هکتار رقم دلگان صورت پذیرفت و ۱۵ هکتار از مزارع به علت وجود سایرارقام از چرخه بذری خارج شد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های ستاره دار را پر کنید. *

*

معادله‌ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.