استاندار گلستان در همایش روابط عمومی های دستگاه های استان؛ نهادینه کردن چشم انداز استان با همکاری روابط عمومی ها اتفاق می افتد

استاندار گلستان اظهار کرد: نهادینه کردن چشم انداز استان در روح و روان مدیران، کارشناسان، مخاطبان و آحاد مردم با همکاری روابط عمومی ها اتفاق می افتد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گلستان، دکتر علی محمد زنگانه روز شنبه ۳۰ اردیبهشت در همایش روابط عمومی دستگاه های استان، که به همت شورای هماهنگی روابط عمومی استان برگزار شد تصریح کرد: از تمامی روابط عمومی هایی که در جشنواره ارزیابی روابط عمومی های استان مشارکت کردند، تقدیر می کنم.

وی ادامه داد: برای تحقق چشم انداز ۱۴۰۴ استان وجود چشم انداز به اشتراک گذاشته شده ضروری است.

استاندار گلستان تاکید کرد:  ۳۱ سند بخشی طراحی شده و روابط عمومی ها تلاش کنند اسناد بخشی مرتبط با دستگاه خود را انعکاس و گسترش دهند.

دکتر زنگانه خاطر نشان کرد: در کنار یکدیگر می توانیم چالش ها را مرتفع سازیم و انعکاس مناسبی از اقدامات و خدمات داشته باشند و این معنای واقعی جهاد تبیین است.

وی افزود: ارتقا آموزش روابط عمومی ها یک مطالبه است و شیوه کارگاهی، کاربردی و مصداقی آموزش روابط عمومی مورد توجه جدی باشد.

وی گفت: مدیران با روابط عمومی های دستگاه خود ارتباط حسنه و حمایتی داشته باشند.

استاندار گلستان تاکید کرد:روابط عمومی حوزه پر استرسی است و همواره در خط مقدم اقدامات و فعالیت ها قرار دارد.

وی گفت: در جلسه آتی شورای اداری استان مدیر کل روابط عمومی استانداری موارد ویژه روابط عمومی ها را عنوان نماید و بنده نیز از آن حمایت خواهم کرد.

استاندار گلستان یادآور شد: مدیران دستگاه های اجرایی موظف به تامین نیازها و تجهیزات حوزه روابط عمومی هستند و نگاه آنها به افزایش امکانات روابط عمومی ، نگاه ارتقا سرمایه ای باشد.

دکتر زنگانه گفت: شورای هماهنگی روابط عمومی های استان مطالبه گری خود را افزایش دهد و برگزاری دوره های آموزشی را در دستور کار قرار دهد.

وی ادامه داد:  ارتقا شبکه انتشار اخبار در استان ضروری است و شبکه سازی با استفاده از ظرفیت های موجود الزامی است.

به گفته استاندار گلستان، طی چند روز گذشته بیش از ۴۷۰ میلیارد تومان اعتبار به حساب پتروشیمی استان آمده و این پروژه به عنوان بزرگترین پروژه سرمایه گذاری استان با بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان آغاز خواهد شد که می تواند مورد توجه روابط عمومی ها در انتشار اخبار امیدآفرین قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: انعکاس خدمات دستگاه متبوع خودتان موجب ایجاد نشاط و امیدآفرینی می شود و این در مقابل کار دشمن است که مشکلات را برجسته می نماید.

استاندار گلستان گفت: در هجمه ها و خدعه های دشمنان نظام و جنگ ترکیبی که به راه انداخته اند امیدآفرینی و ارتقا نشاط اجتماعی از سوی روابط عمومی ها ضروری است.

وی اظهار کرد: روابط عمومی ها اقدمات جهادی دستگاه ها را منعکس کنند تا موجب امیدآفرینی شوید.

همچنین در این همایش مدیر کل صدا و سیمای مرکز گلستان گفت: بهترین کنش‌گران هر دستگاهی روابط عمومی ها هستند و روابط عمومی ها زمینه ارتقا یکدیگر را فراهم کنند.

رسول شکری نیا یادآور شد: تلاش ما بیان واقعیات جامعه است و عدم بیان واقعیات اعتبار روابط عمومی را زیر سوال می برد.

وی ادامه داد: روابط عمومی ها باید از سرمایه های اجتماعی صیانت کند.

وی گفت: تلاش ما اجرای جهاد تبیین است و انعکاس صادقانه اقدامات در مخاطبان تاثیرگذار است.

به گفته شکری نیا ارتقا حضور بانوان در روابط عمومی ها، ارزشمند است و اطلاع رسانی به موقع مانع شکل گیری اخبار جعلی می شود.

وی گفت: صداوسیما وظیفه خود می داند که خادم مردم و خادم مجموعه روابط عمومی ها و مجموعه های اطلاع رسانی است.

وی ادامه داد: ما در صدا و سیما مکلف به حمایت از دستگاه های خادم مردم هستیم.

مدیر کل صدا و سیما گفت: شبکه سازی در حوزه روابط عمومی اهمیت بسزایی دارد و پوشش یکدیگر در خدمت رسانی در جامعه تصویر ارزشمندی خواهد داشت.

در ابتدای این برنامه مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری گلستان اظهار کرد: روابط عمومی هنر است،‌ هنر درک همه این مفاهیم، کارشناس روابط عمومی باید مثل هنرمند رفتار کند.

علی متکی تصریح کرد: روابط عمومی از دل هنر پدید می آید و هر دو از یک جنس بشمار می‌ روند. روابط عمومی شاخه‌ای از هنر نیست، بلکه روابط عمومی عین هنر است.

وی ادامه داد:چنانچه جامعه ای از آثار هنری خالی باشد،در زندگی فردی و اجتماعی آن خلاء‌ عظیمی به وجود خواهد آمد.  همانگونه که اگر روابط عمومی را حذف کنیم،‌ زندگی موازنه خود را از دست می‌دهد.  زندگی بدون رنگ،‌ بدون شعر،  بدون معماری،‌ بدون نقاشی،‌ بدون موسیقی،‌ سینما و تئاتر و دیگر ابزارهای هنری ناقص خواهد بود. کمبود آن انسان را در خلاء‌ رها خواهد کرد.

مدیر کل روابط عمومی استانداری گلستان خاطر نشان کرد:هنر باید ضمن حفظ جنبه‌های هنری خود، پیشگام مردم و جامعه حرکت کند. هنر نمی‌تواند پسگام مردم باشد. حتی هنری که همگام با مردم باشد هنر واقعی نیست. هنرمند باید بتواند از مردم پیشی بگیرد و به جامعه نگاه کند،‌ او باید پیشقراول باشد، خطر کند و جان ببازد و لذت جان باختن را در آگاه کردن مردم پیدا کند و جامعه را بسوی بالا و بالاتر هدایت کند. هنرمندی که گام به گام با مردم حرکت می‌کند،  هنرمند نیست.  دستگاه ضبط‌کننده است. تکنولوژی است. تصویربردار و صدابردار است.  صنعت است. هنر مند باید خلاقیت داشته باشد.

شایان ذکر است تمامی سرقصل های این برنامه، از جمله جذب حامیان مالی و دیگر موارد، با همت و برنامه ریزی شورای هماهنگی روابط عمومی استان به انجام رسید و مهندس محمد حسن پناه مسول روابط عمومی این مرکز نیز از اعضای این شورا می باشد.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های ستاره دار را پر کنید. *

*

معادله‌ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.