برگزاری جلسه مسولان ایستگاه ها و واحد های آموزشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گلستان

جلسه ادواری مسولان ایستگاه های تحقیقاتی و آموزشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان در سالن جلسات شهید قاسم سلیمانی مرکز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گلستان، در ابتدای این جلسه دکتر قدس‌ولی معاون توسعه مدیریت مرکز هدف از برگزاری این جلسه را سیاست‌گذاری کشت محصولات پاییزه در اراضی تحت مالکیت مرکز دانست. وی افزود با توجه به شروع سال زراعی جدید باید مقدمات و ملزومات کشت محصولات پاییزه از جمله بذر، کود، سم و .. را تامین و با فراهم شدن شرایط محیطی نسبت به کشت اقدام نماییم. معاون مرکز به تخصیص منابع برای خرید ادوات و ماشین الات مرکز نیز اشاره و افزود خوشبختانه با پیگیری‌های بعمل آمده بخشی از ماشین الات و تجهیزات مورد نیاز ایستگاهها و واحد آموزش خریداری گردید.
در ادامه هر یکی از مسئولین ایستگاهها و واحد آموزشی گزارشی از برنامه کشت محصولات پاییزه را ارائه نمودند. دکتر صابری رئیس مرکز ضمن تبریک فرا رسیدن ماه ربیع الاول، ایستگاههای تحقیقاتی و واحد های آموزشی را خط مقدم اجرای برنامه تحقیقات و آموزش دانسته و افزود بایستی با هم افزایی و کمک یکدیگر در پیشبرد اهداف سازمانی و رفع مشکلات تلاش نماییم. صابری ضمن تقدیر و تشکر از تلاش روسای ایستگاهها به مستندسازی و تبیین فعالیت‌های ایستگاهها اشاره و افزود بایستی خروجی فعالیت های خود را مستندسازی و به جامعه هدف خود اطلاع رسانی نماییم. صابری مرکز تحقیقات کشاورزی استان را به لحاظ دارا بودن اراضی تولیدی یک کشاورز بزرگ دانسته که علاوه بر در آمد زایی بایستی به وظایف آموزشی و تحقیقاتی هم بپردازد و با کشت محصولات مختلف از جمله گیاهان زراعی جدید (کاملینا، کوشیا، چغندرقند و گیاهان علوفه ای جدید) و رو شهای نوین کشت و الگوهای کشاورزی پایدار از جمله کشت حفاظتی تمامی ابعاد مختلف کاشت، داشت، برداشت و فرآوری محصولات زراعی و باغی را توسط محققان و کارشناسان مرکز بررسی می‌کند. وی در پایان به رعایت نکات فنی کشت از جمله تاریخ کاشت محصولات تاکید نمود.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های ستاره دار را پر کنید. *

*

معادله‌ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.